Przewodnik przed sesją

Sesja zdjęciowa jest bardzo niecodzienną okazją w życiu i rozumiem, że możecie się czuć zestresowani przed naszym spotkaniem. Jest to jak najbardziej naturalne! Postaram się w poniższym krótkim przewodniku opisać po kolei jak wygląda sesja i jak możecie się do niej przygotować. Mam nadzieję, że pomogę Wam dzięki temu zrelaksować się i poczuć bezpieczniej. W razie pytań nie wahajcie się do mnie pisać- możliwe, że nie wyczerpałam tutaj wszystkich tematów lub chcecie się upewnić czy wszystko dobrze zrozumieliście.

Lokalizacja


Zdjęcia zawsze wykonuję u Was w domu/mieszkaniu. Uważam, że jest to piękne uzupełnienie tej pamiątki, ponieważ miejsca są powiązane z emocjami, a nie ma bliższego sercu miejsca niż to, w którym się mieszka. Wiem, że wydaje się Wam, że nie jest idealnie. Bo za ciasno, za ciemno, przed remontem, bo wynajęte. Nie martwcie się! To nie jest sesja zdjęciowa mieszkania, lecz Wasza! Ja zawsze znajdę odpowiednie miejsce i kąt, tak by wszystko wyglądało dobrze na zdjęciach. Dla mnie najważniejsze jest światło, dlatego sesje w mieszkaniach robię w godzinach od 10:00 rano do 14:00 najpóźniej. Latem te godziny wydłużają się ponieważ jest więcej słońca. Być może przesuniemy łóżeczko maleństwa bliżej okna, lub każę Wam stanąć w określonym miejscu pokoju, ale na pewno znajdę odpowiednie warunki. Byłam już w wielu różnych mieszkaniach i zawsze udało nam się zrobić piękne rzeczy!

Przygotowanie mieszkania


Nie musicie przeprowadzać gruntownych porządków- obiecuję nie przeprowadzać testu białej rękawiczki ;) Zdjęcia na pewno będziemy robić w okolicach kanapy w salonie oraz łóżka w sypialni. Jeżeli macie jasną pościel lub koc, to bardzo proszę o wyciągnięcie ich- im jaśniejsze tło tym ładniejsze zdjęcia. Jeżeli będę widziała, że coś nam wchodzi w kadr i przeszkadza, to po prostu odsunę te rzeczy (np. krzesła), lub ustawimy się tak aby nic nie przeszkadzało. Tu naprawdę nie ma się czym stresować.

Ubiór


Jasne, neutralne kolory są najlepszym wyborem! Biały, beżowy, jasny róż, błękit, szarości. Może też być jasna baza i trochę ciemniejsze kolory jako dodatki- bordo, brąz, ciemna zieleń. U mężczyzn koszule, spodnie materiałowe lub spodenki. Delikatne desenie. U kobiet najlepiej wyglądają sukienki, zwiewne i kobiece. Mogą być w kwiaty, ten wzór zawsze dobrze wygląda. Unikajcie proszę ubrań w krzykliwych kolorach, z napisami, ponieważ wprowadzają duży chaos na zdjęciach i psują efekt spójności. Na pewno poproszę też o ściągnięcie skarpetek. Dla noworodków najlepsze będzie zwykłe białe body z krótkim rękawkiem. Posiadam parę lnianych bloomersów, które zawsze zabieram ze sobą na takie sesje, więc możemy wspólnie coś wybrać w trakcie zdjęć. Jeżeli macie wątpliwości czy Wasze stroje będa odpowiednie- zróbcie zdjęci i prześlijcie do mnie, napisze Wam czy wszystko pasuje.

Przebieg sesji


Przeprowadzę Was przez całą sesję. Podpowiem jak się ustawić, gdzie usiąść i co robić. Będę Was delikatnie kierować i w tym czasie łapać Waszą bliskość na zdjęciach. Będziemy rozmawiać, śmiać się, przemieszczać, zmieniać miejsca i pozycje. Na pewno nie będziecie się czuli skrępowani aparatem, zadbam o to aby zdjęcia pojawiły się w tzw. 'międzyczasie.' To będzie świetna przygoda!

Mam nadzieję, że teraz już czujecie się uspokojeni przed naszą sesją. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, proszę piszcie do mnie, obiecuję odpowiedzieć na wszystkie. Już nie mogę się doczekać naszego spotkania!